در سال های اخیر، صنعت ساخت پهپادهای شخصی با پیشرفت روزافزونی مواجه بوده است. اگرچه این صنعت هنوز یک صنعت نوپا محسوب می شود، اما در همین مدت کوتاه، شرکت های سازنده سعی کرده اند متمایز از سایر رقبا به راه خود ادامه دهند. بعضی از این شرکت ها به ساخت پرنده های ارزان و مبتدی معروف هستند، در حالیکه تعدادی دیگر به ساخت پهپادهای حرفه ای با مدت زمان پرواز بیشتر شناخته شده اند.

با هم نگاهی به لیست برخی از شناخته ترین شرکت های سازنده در این صنعت می اندازیم.

DJI

این شرکت معروف ترین شرکت سازنده ی drone بوده که ساختمان مرکزی آن در Shenzhen، چین قرار دارد. از جمله محصولات این شرکت سری های فانتوم با GPS دید اول شخص است. محصولات DJI در دو رده ی مبتدی و حرفه ای دسته بندی می شوند.

 

مدل های کنونی این شرکت شامل DJI PHANTOM 4 PRO، و مدل تاشوی DJI MAVIC PRO و DJI SPARK است.

در مدل Mavic Air Drone، این شرکت از سیستم عبور از مانعی استفاده کرده است که آن را APAS (سیستم های کمک خلبانی پیشرفته) می نامد. در صورت استفاده از Dji Drone Goggle، نیز میتوانید تجربه ی خاصی از FPV را رقم بزنید.

YUNEEC

این شرکت پیشرو ساخت هواپیماهای الکتریک است. مرکز این شرکت در Kunshan، چین واقع است و در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا نیز دفاتر آن وجود دارد. در سال ۲۰۱۴، Yuneec اولین drone آماده پرواز، و خارج-از-جعبه را به اسم کوادکوپتر Typhoon Q500 معرفی کرد.

PARROT

Parrot شرکتی فرانسوی است که مرکز آن نیز پاریس قرار دارد. تخصص اصلی این شرکت تجهیزات بی سیم برای گوشی های موبایل و اتومبیل است.

این شرکت به تازگی وارد بازار کوادکوپتر/UAV شده است و در کمال تعجب تعداد زیادی از مشتریان حوزه ی کوادکوپترها را توسط AR.Drone و AR.Drone 2.0 جذب خود کرده است.

AUTEL ROBOTICS

این شرکت در سال ۲۰۱۴ در Shenzhen، چین تاسیس شده است و هدف اصلی آن تحقیق و توسعه ی drone های هوایی برای کاربرد در تصویربرداری هوایی و سایر صنایع است.

این شرکت در حال حاضر X-Star Premium Drone را با دوربین ۴K ارائه می دهد که انتظار می رود رقیب فانتوم ۴ شرکت DJI باشد.

Autel اولین پرنده قابل حمل کوچک خود را به اسم EVO نیز معرفی کرده است که پرنده ای هوشمند مجهز به دوربین با کیفیت بالا و با قابلیت تاشو بودن است.

BLADE

این شرکت در ایلینویز واقع شده و محبوب ترین مدل آن Blade Nano QX است که یک کوادکوپتر مبتدی است.

SYMA

این شرکت در Shantou، چین واقع شده است و سازنده کوادکوپتر مبتدی و محبوب X5C است. از مدلهای محبوب دیگر این برند، X5C-1، Syma X11، و Syma X5SW هستند.

CHEERSON

این شرکت در سال ۲۰۱۱ در چین تاسیس شده است. تخصص این گروه در طراحی و ساخت انواع مختلف اسباب بازی های کنترل از راه دور از جمله کوادکوپتر Cheerson CX-20 است که یک کوادکوپتر GPS دارای گیمبال برای تولید ویدیوهای هوایی نیمه-حرفه ای است.

منبع: airdronecraze