نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیکی نشانه‌ای است که از طرف مرکزی با نام توسعه تجارت الکترونیکی که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران است، به عنوان تاییدیه به فروشگاه‌های اینترنتی داده می‌شود.

نشانه‌ای نمادین است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده و به کسب و کارهای مجازی (کسب و کار اینترنتی و موبایل) مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا می‌گردد؛ این نماد پس از بررسی وبگاه (وب‌سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت یک سال صادر می‌گردد.

برای دریافت این نماد توسط فروشگاه‌های اینترنتی ، علاوه بر چندین مرحله که شامل ثبت در دفترخانه و تایید رسمی هویت است، به احراز اطلاعات تماس و آدرس و اعلام تاییده فنی سایت محل هم نیاز است. 

فروشگاه ایستگاه پرواز با طی این مراحل و دریافت تاییده از سازمان صنعت معدن مبنی بر تایید سایت، آدرس محل، شماره تماس و ایمیل اقدام به ارسال چک لیست نهایی الزامات برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک کرد. 

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، این الزامات این چک لیست تماما توسط فروشگاه ایستگاه پرواز رعایت شده است، به جز یک مورد : 
و آن قانون مندی کسب و کار است. با کلیک روی این گزینه مشاهده میشود که تنها دلیل اعلام نقص پرونده برای دریافت اینماد و عدم اعطای آن به فروشگاه ایستگاه پرواز ، قانون مندی کسب و کار اینترنتی است. چون بخش اعظمی از سایت فروشگاه را کوادکوپترها تشکیل داده و فروش کوادکوپتر از نظر وزارت صنعت و معدن ممنوع می‌باشد. 
بنابراین عملا فروشگاه‌هایی که کالاهایی مانند کوادکوپتر را در محصولات خود دارند، از نظر قانونی قادر به دریافت نماد اعتماد الکترونیک نخواهند بود

اما در مقابل این فروشگاه از معتبرترین درگاه اینترنتی یعنی زرین پال استفاده میکند. زرین پال یک تضمین دو جانبه یه خریدار و مشتری ارائه می‌کند و در سایت خود می‌گوید:


 یک تضمین دوجانبه


خودتان را بگذارید جای کسی که می‌خواهد یک محصول را اینترنتی خریداری کند. وارد وبسایتی می‌شوید که نسبت به معتبر بودن آن کمی شک می‌کنید یا مثلا از یک پیج در اینساتگرام می‌خواهید خرید کنید،‌ اگر از اینکه آیا بعد از پرداخت آنلاین محصولی به دستتان برسد یا نه، اطمینان نداشته باشید بالای ۹۰٪ از خرید خود صرف نظر می‌کنید.

 اما اگر این اطمینان به شما داده شود که بعد از پرداخت آنلاین و در صورت نرسیدن محصولی به دست‌تان، چیزی به اسم ضمانت پرداخت وجود دارد و برای ارسال محصول یا بازگشت مبلغ پرداختی‌تان پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد، با خیالی آسوده و مطمئن‌تر بر روی گزینه‌ی پرداخت، کلیک خواهید کرد.

وجود نام زرین‌پال و ضمانت پرداخت، باعث می‌شود یک اعتمادسازی بین خریدار و فروشنده صورت بگیرد، برای همین فروش بیشتر پذیرندگان با میزان اعتماد خریداران ارتباط مستقیم دارد، به عبارت صحیح‌تر تضمین فروش بیشتر با تضمین پرداخت صورت می‌گیرد، یک تضمین دوجانبه.

همچنین در ادامه عنوان می‌کند که : 


حالا اگر محصول به دست خریدار نرسد چه می‌شود؟

  • اگر محصول تا ۴ روز به دست خریدار نرسد، خریدار می‌تواند از بخش تماس با ما سایت یک تیکت ثبت کند یا با شماره تلفن زرین‌پال (۰۲۱،۸۸۶۷۱۰۰۰) تماس بگیرد.
  • ما خریدار و فروشنده را برای حل مشکل به هم مرتبط می‌کنیم.
  • خریدار و فروشنده تا یک هفته فرصت دارند که موضوع را حل کنند.
  • در صورت عدم پاسخ فروشنده یا مشخص‌شدن عدم تحویل محصول، وجه انتقالی به حساب خریدار برگشت می‌خورد.


متاسفانه با توجه به افزایش روز افزون سایت های نامعتبر و زرد در دنیای مجازی، این حق کاملا به مشتری داده می شود که برای خرید کالا از سایت‌ مورد نظر خود کمی مردد باشد، اما با توجه به مطالب گفته شده و با تکیه بر ضمانت تایید پرداخت ، میتوانید با خیال راحت خرید خود را از ایستگاه پرواز انجام دهید. 

با تشکر

ایستگاه پرواز


تصاویر فروشگاه