پیش از این هم اتفاق افتاده بود که DJI خیلی بی سر و صدا محصول تازه ای را روانه ی بازار کند. سال گذشته DJI Pro به منظور عکسبرداری و فیلمبرداری هوایی حرفه ای به بازار معرفی شد و امسال نیز محصولی مخصوص فیلمبرداری هوایی در تولید فیلم به این صنعت معرفی شده است. این محصول منحصر به فرد DJI Studio نام دارد که از یک پهپاد ویژه برای حمل و نقل هوایی سنگین به نام DJI Storm بهره می برد. در ادامه به بررسی دقیق تر این محصول جدید از DJI می پردازیم.

ویدیوهای مربوط به DJI Studio و اوکتاکوپتر DJI Storm در نهایت سکوت در اوایل امسال در یوتیوب توسط STORM custom aerial platform منتشر شد. بیایید نگاه دقیق تری به پهپاد بکارگرفته شده در این محصول بپردازیم. پهپاد DJI Storm یک اوکتاکوپتر با چهار بازو است که برای حمل بارهای سنگین (مانند دوربینArri Alexa LF ) طراحی شده است. حداکثر ظرفیت باری این پهپاد ۴۱ پوند (۵/۱۸ کیلوگرم) است. در این پهپاد از گیمبال Ronin-2 استفاده شده است. دارای سه پایه فرود غیرتاشو بوده و روی موتورهای آن نیز عبارت M10 100-10 KV120، ساخت چین حک شده است. این محصول حداکثر سرعت ۵۰ مایل بر ساعت (۸۰ کیلومتر بر ساعت) و زمان پرواز ۸ تا ۱۵ دقیقه را پوشش می دهد. دمای کاری آن نیز از ۱۰- درجه سلسیوس تا ۴۰+ است. DJI Storm می تواند همراه سایر محصولات DJI مانند MasterWheels و ForcePro نیز بکار رود.

نکته جالب توجه در مورد این محصول این است که این محصول فروشی نیست و برای سفارش این محصول شما به DJI درخواست داده و آنها به همراه تیمی از افراد متخصص پرواز پهپاد، آن را به همراه یک ون برای شما میفرستند. اما به نظر می رسد که DJI در حال حاضر این محصول را به DJI Studio Custom Aerial Cinematography Service اختصاص داده است و حتی وجود چنین محصولی در US نیز در آینده بعید به نظر می رسد.

برخی از خصوصیات DJI Studio برگرفته از سایت studio.dji.com

  • قابل تجهیز با دستگاه های سینمایی RED DSMC2 ARRI ALEXA Mini | SXT | LF Sony Venice
  • سیستم انتقال تصویر: LightBridge 2 digital image transmission
  • حداکثر فاصله مخابره: ۲ کیلومتر
  • حداکثر حمل بار: ۱۸٫۵ کیلوگرم
  • زمان پرواز شناور: ۱۵ دقیقه (بار ۱۲ کیلوگرم بار)/ ۲۵ دقیقه (بدون بار)
  • حداکثر سرعت پرواز افقی: ۶۰ کیلومتر بر ساعت (مد GPS)/ 80 کیلومتر بر ساعت (مد اسپورت)

منابع:

 theverge.com

dronedj.com

studio.dji.com