یکی از اجزای مهم در تجهیزات آرسی، باتری است. در تعریفی جامع می توان هدف اولیه استفاده از باتری استارت زدن، تثبیت انرژی و تهیه نیروی کافی برای دیگر مصارف این تجهیزات عنوان کرد. در کوادکوپترها یا ماشین های الکتریکی از باتری های لیتیوم پلیمری یا لیتیوم یونی…استفاده می شود که بهتر است در نگه داری آنها به موارد زیر دقت کنید تا طول عمر باتری و همچنین مدت زمان استفاده شما از محصول آرسی منتخب خود بیشتر شود.

توصیه اول

پس از استفاه از کوادکوپتر یا ماشین الکتریکی، هرگز باتری را به طور کاملا شارژ یا دشارژ نگه ندارید. برای مثال اگر زمان پرواز در پرنده شما ده دقیقه است و قصد دارید ادامه پرواز با پرنده را به زمان دیگری موکول کنید، بهتر است پنج دقیقه از آن استفاده کنید تا باتری آن نصف شده و سپس آن را خاموش کنید. با این روش دیگر نیازی به اهم متر یا باتری چکر برای تعیین میزان باقی مانده ولتاژ باتری نیز ندارید (پشتیبانی ایستگاه پرواز).

توصیه دوم

در کوادکوپترها در هنگام شارژ کردن باتری، اگر چراغ قرمز روی شارژر شروع به چشمک زدن کند، به این معنی است که شارژر یا باتری شما دچار خرابی شده است. معمولا احتمال خرابی باتری بیشتر است (پشتیبانی ایستگاه پرواز).

توصیه سوم

هنگامی که باتری گرم است، از شارژ کردن آن بپرهیزید و اجازه دهید تا باتری خنک شده و سپس برای شارژ آن اقدام نمایید (پشتیبانی ایستگاه پرواز).

توصیه چهارم

 در ماشین های الکتریکی، اگر از باتری استفاده می کنید در صورتی که علی رغم حرکت فرمان، ماشین بدون حرکت ماند، یعنی باتری ماشین به پایان رسیده است. پیشنهاد می شود باتری را تا استفاده بعدی به همین شکل رها نکرده و حداقل از پانزده دقیقه تا چهل و پنج دقیقه آن را شارژ کنید. در کوادکوپترها نیز چشمک زدن چراغ ها، یا نیمه کار کردن ملخ ها، نشان دهنده ی خالی شدن باتری است (پشتیبانی ایستگاه پرواز).

ممکن است مواردی که در اینجا عنوان شد، به نظر ساده بیایند، اما مطمئن باشید رعایت همین نکات ساده می تواند عمر مفید باتری شما را به طور چشم گیری افزایش دهد. فراموش نکنید باتری مانند قلب تپنده دستگاه شماست. در مراقبت از آن کوشا باشید. سعی تیم ایستگاه پرواز این است تا همیشه بهترین توصیه ها و اطلاعات را در اختیار شما دوستان همیشگی فروشگاه قرار دهد.