نحوه اتصال رادیوکنترل به پرنده

شما یک کوادکوپتر خریده اید و هر لحظه منتظرید تا اولین پرواز خود با این پرنده خانگی را تجربه کنید. اما عجله نکنید. در ابتدا باید بدانید که چگونه این پرنده به پرواز درآورید. نگران این مسئله نباشید که مدل پرنده شما چیست و روش اختصاصی پرواز آن کدام است. باید بدانید که با وجود انواع گوناگون پرنده هایی که در بازار وجود دارد، نحوه به پرواز درآوردن اکثریت آنها مشابه است. در ادامه قصد داریم نکات کلی پیرامون این موضوع را عنوان کنیم.

اولین مرحله برای آنکه کوادکوپتر خود را در آسمان ببینید، این است که رادیوکنترل و پرنده را به یکدیگر کانکت یا متصل کنید. البته اطمینان حاصل کنید که باتری پرنده شما پیش از این شارژ شده باشد.

 

نحوه اتصال رادیوکنترل به پرنده

در تمام کواد کوپترها باید در ابتدا پرنده را روشن کرده و آن را بر روی سطح صاف قرار دهید. پس از آن رادیو کنترل را روشن کنید. اهرم سمت چپ را یک بار تا انتها به سمت بالا و سپس تا انتها به پایین حرکت دهید. با انجام این حرکت، پرنده و کنترلر به یکدیگر متصل می شوند. نشانه اتصال، ثابت شدن LED یا یک بوق ممتد کوتاه می تواند باشد.

 

 

پس از این مرحله شما می توانید پرنده را به پرواز درآورید. اما یک موضوع دیگر باقی است و آن هم استارت آپ پرنده است.

 

 

استارت آپ

در بعضی از پرنده ها، پس از انجام مرحله بالا می توان با به بالا راندن اهرم سمت چپ پرنده را به پرواز در آورد. در بعضی دیگر، پرنده اصطلاحا نیاز به “آرم شدن” دارد، یعنی بعد از اتصال پرنده با ریموت کنترل، پرنده نیاز دارد تا به آن فرمان روشن کردن موتور داده شود. اکثر مدل هایی که اوتوهاور دارند (هاورینگ: پرواز شناور)، دارای این ویژگی هستند. برای اینکار حرکت دادن هر دو اهرم روی ریموت به سمت پایین و سپس به سمت بیرون (یعنی اهرم سمت راست به سمت جنوب شرقی و اهرم سمت چپ به سمت جنوب غربی) باعث آرم شدن موتور خواهد شد.

توجه: دسته سمت چپ یا همان گاز کوادکوپتر خود را به آرامی حرکت دهید، چراکه اگر اهرم را سریع و به طور ناگهانی رو به بالا حرکت دهید، پرنده شما نیز به طور ناگهانی اوج خواهد گرفت و در این صورت کنترل آن نیز دشوار خواهد شد.

 

پس از تجربه پرواز با کوادکوپتر خود، باید پرنده را فرود آورده و سپس آن را خاموش کنید. در ادامه نکاتی در این مورد گفته خواهد شد.

 

 

خاموش کردن کوادکوپتر

نکته حائز اهمیت دیگر در مورد خاموش کردن پرنده است. برای این کار تنها کافی است اهرم گاز را پایین بیاورید. این کار پرنده شما را از هر مدلی که باشد، خاموش خواهد کرد. در برخی مدل ها، خصوصا مدل هایی که آرم شدن و دیس آرم شدن در آنها اجباری است، حرکت دادن هر دو اهرم روی ریموت به سمت پایین و سپس به سمت بیرون (یعنی اهرم سمت راست به سمت جنوب شرقی و اهرم سمت چپ به سمت جنوب غربی) باعث آرم شدن موتور خواهد شد. انجام مجدد این کار باعث دیس آرم شدن موتور خواهد شد. در بعضی موارد، دیس آرم شدن موتور با به پایین آوردن اهرم ها و سپس به داخل آوردن آنها انجام می شود (اهرم سمت راست به سمت جنوب غربی و اهرم سمت چپ به سمت جنوب شرقی).

 

مطالبی که در اینجا گفته شد، برای اکثر کوادکوپترها عمومیت دارد. در صورتی که باز هم در به پرواز در آوردن پرنده خود دچار مشکل بودید، می توانید از مشاوره تخصصی ما در تلگرام به طور رایگان بهره مند شوید. امید است با نکاتی که در اینجا آورده شد، پروازی دلچسب را با کوادکوپتر خود تجربه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *