گیمبال دستی اوسمو موبایل ۳ (OM3) اولین گیمبال مختص گوشی های هوشمند است که تاشو بوده و به راحتی می توان آن را به هرجایی برد. در این مقاله به مقایسه ی گیمبال دستی اوسمو موبایل دو و سه می پردازیم تا ببینیم آیا در نسخه جدید این گیمبال دستی تفاوت محسوسی رقم خورده است یا خیر. با ایستگاه پرواز همراه باشید.

طراحی خارجی:

طراحی بیرونی گیمبال دستی اوسمو موبایل ۳ (OM3) سه اختلاف قابل توجه در مقایسه با گیمبال دستی اسمو موبایل ۲ دارد:

طراحی تاشو

در حالیکه هر دو گیمبال دستی سبک و قابل حمل هستند، اما OM3 سبک تر و مهمتر از آن تاشو است. بعلاوه، گیمبال دستی اوسمو موبایل ۳ دارای سه پایه تاشو نیز هست که پایداری و ثبات بیشتری را نیز برای آن فراهم می کند.

طراحی جدید گیمبال

بالانس کردن OM3 راحت تر و سریع تر از نسخه ی دو انجام میشود زیرا تنها نیاز است محور چرخشی آن تراز شود. علاوه بر این، این گیمبال تاشو دارای نگهدارنده گوشی ای است که طراحی آن نیز فرق کرده است. در این نگهدارنده می توانید تغییرات کوچکی برای نگه داشته شدن بهتر گوشی بر روی گیمبال انجام دهید.

هنگامی که گوشی خود را در این گیمبال قرار می دهید، نگهدارنده اوسمو موبایل ۳ انتهای گوشی شما را نمی پوشاند، و این یعنی می توانید در حین فیلمبرداری گوشی خود را شارژ نیز بکنید.

دسته ارگونومیک

OM3 دارای دسته ای با زاویه ی ۱۵ درجه و لاستیکی است که به راحتی می توانید آن را به مدت طولانی در دست خود نگه دارید. بعلاوه، این گیمبال دستی دارای دکمه شروعی است که به راحتی از آن استفاده کنید و سوژه مورد نظر را دنبال کنید، مدهای گیمبال را تغییر دهید، و بین دوربین جلو و عقب گوشی خود سوئیچ کنید.  

ویژگی های هوشمند

دکمه M بر روی OM3 قابلیت های جدیدی را در مقایسه با OM2 به شما عرضه می کند.

چرخش سریع

در گیمبال دستی اوسمو موبایل ۳ به سرعت می توانید با فشردن دکمه M زاویه دوربین خود را از عمودی به افقی تغییر دهید، بدون اینکه نیاز داشته باشید دوباره گوشی خود را تنظیم کنید.

مد Standby

کاربرد دیگر دکمه M فعال کردن مد Standby است، یعنی می توانید از گوشی خود حتی زمانی که گیمبال تا شده است، استفاده کنید.

منوی سریع

با استفاده از دکمه M می توانید به راحتی به منوی سریع دسترسی پیدا کنید، و از این طریق مدهای فیلمبرداری خود را تغییر دهید و بدون اینکه نیاز داشته باشید به گوشی خود دست بزنید، فیلم هایی که تهیه کرده اید را ببینید.

مدهای فیلمبرداری هوشمند

اوسمو موبایل ۳ از مدهای فیلمبرداری هوشمندی پشتیبانی می کند که هم جالب هستند و هم بکارگیری آنها ساده است.

کنترل با حرکت

با اجرای حرکات ساده ای می توانید OM3 را برای فیلمبرداری یا عکسبرداری استارت بزنید.

مد Story

با استفاده از برنامه DJI Mimo در گیمبال دستی اوسمو موبایل ۳ می توانید قالب های خلاقانه ای برای فیلم های خود انتخاب کنید.

سایر نکات مثبت

OM3 دارای مدهای فیلمبرداری جدید و جذابی است که با استفاده از آنها می توانید حتی لحظات معمولی و روزمره خود را به گونه ای خارق العاده به تصویر بکشید.

ActiveTrack 3.0

با بکاگیری الگوریتم های بینایی هوشمند، OM3 دارای مد تعقیب سوژه ای است که به درستی می تواند سوژه و افراد را تشخیص و آنها را دنبال کند.

ضبط تصاویر در مد Sport

طراحی مجدد مد ورزشی در اوسمو موبایل ۳ با استفاده از الگوریتم های بهینه شده به شما اجازه می دهد تا به راحتی اتفاقات سریع اطراف خود مثل حرکات ورزشی یا دویدن دنبال سوژه مورد نظر خود را بدون اینکه حتی یک لحظه از آن را از دست دهید، فیلمبرداری کنید.

Hyperlapse

در تهیه هایپرلس اینکه تصویر شما نرم و فاقد هرگونه حرکت اضافه باشد، بسیار ارزشمند است. از این رو در ساخت گیمبال دستی اوسمو موبایل ۳ علاوه بر بکارگیری گیمبال سه محوره، از عنصر دیگری به نام سیستم پایدارسازی الکترونیکی تصویر EIS نیز بهره گرفته شده است تا ویدیوهای هاپرلپس شما در نهایت نرمی تهیه شوند. 

 جدول مشخصات:

بیایید نگاهی به مشخصات هر دو گیمبال در کنار هم بیاندازیم:

اما کدام گیمبال دستی را بخریم؟

OM2 و OM3 دو گیمبال قدرتمند برای گوشی های هوشمند در بازار هستند. هر دو آنها قابل حمل، هوشمند و کاملا کارآمد بوده و ذخیره باتری بالایی نیز دارند. اما به عنوان اولین لرزشگیر تاشو سه محوره برای گوشی های هوشمند، گیمبال دستی اوسمو موبایل ۳ (OM3) به شما مدهای فیلمبرداری خارق العاده تری را هدیه می کند.

منبع: سایت store.dji.com