در قسمت اول آموزش خرید drone یا همان کوادکوپتر با مفهوم این کلید واژه و دو مورد از نکات مهم در حین انتخاب یک پرنده پرداختیم. در ادامه سایر عوامل موثر در خرید یک کوادکوپتر را با هم بررسی خواهیم کرد.

دوربین:

اگر قصد ثبت تصاویر دارید، باید ویژگی های دوربین کواد برای شما مهم باشد. در این صورت رزولوشن تصاویر کواد را بررسی کنید. اکثر کوادهای این دسته با دوربین مناسب خود فروخته می شوند، اما بعضی از آنها به شما این امکان را می دهند تا دوربین مورد نظر خود را بر روی آن سوار کنید.

مد هدلس:

برای افرادی که می خواهند برای اولین بار یک پرنده را به پرواز درآورند، این گزینه از اهمیت بالایی برخوردار است. این گزینه به این معنی است که در صورتی که کوادکوپتر شما از مد هدلس برخوردار باشد، هنگامی که شما دسته فرمان روی کنترل را به یک جهت مشخص فشار می دهید، کواد شما نیز فارغ از اینکه سر آن به کدام سمت قرار گرفته است، در جهتی که شما دستور داده اید، جابجا خواهد شد.

سیستم GPS:

سیستم GPS به کوادکوپتر این امکان را می دهد تا موقعیت خود را بداند. داشتن این ویژگی به پرنده شما کمک می کند تا مسیر بازگشت به خانه را نیز پیدا کند-ویژگی ای که به آن RTH یا بازگشت به خانه گفته می شود. قابل تامل است که این ویژگی در مواردی که کوادکوپتر از دید شما دور شده است یا باتری آن رو به کاهش است، بسیار می تواند کمک کننده باشد.

مد مرا دنبال کن:

برخی از کوادکوپترهایی که دارای GPS هستند، این مد را نیز تامین می کنند. با انتخاب این حالت، کوادکوپتر شما می تواند بدون هدایت شما، شما را دنبال کند و تصاویر خود را ثبت کند و شما نیز به بر روی کارهای خود متمرکز شوید.

گیمبال:

هرچه قیمت کوادکوپتر بالاتر برود، این آیتم نیز در آنها بیشتر دیده خواهد شد. گیمبال کمک می کند تا دوربین در حین پرواز پرنده در ارتفاعات بالا و در صورت وزش باد، به طور ثابت و پایدار باقی بماند. (کوادهای کوچک که بیشتر برای بازی طراحی شده اند، این آیتم را ندارند و البته به آن نیازی هم ندارند، چراکه اغلب این پرنده ها در فضای بسته استفاده می شوند، یا اینکه در ارتفاعات پایین پرواز می کنند). اگر به دنبال ثبت تصاویر بدون لرزش و ویدیوهای بهتر هستید، حتما دقت کنید که کوادکوپتر شما نیز این ویژگی را داشته باشد.

دوری از موانع:

یک ویژگی خوب برای کوادها ویژگی دوری از موانع است. این آیتم می تواند هزینه خرید کواد را بالا ببرد اما باعث می شود کواد شما برای مثال با یک درخت تصادف نکند! البته باید اطمینان حاصل نمایید که آیا این قابلیت در کوادهای مختلف آنگونه که تبلیغ می شود، کارایی نیز دارد یا خیر.

برد:

برد یک کوادکوپتر به شما می گوید که تا چه فاصله ای از شما، قبل از آنکه کنترل آن را از دست دهید، می تواند پرواز کند. هرچه کوادها قیمت بیشتری داشته باشند، برد پرواز آنها نیز بیشتر خواهد شد. اما به خاطر بسپارید که فارغ از برد پرنده، شما باید همیشه پرنده خود را در معرض دید خود داشته باشید.

حالا وقت اون رسیده با مطالبی که در این دو آموزش در مورد کوادکوپترها یاد گرفتید، یک کوادکوپتر مناسب برای خودتون انتخاب کنید.