به دنبال هر صنعت رو به رشد، جلسات و کنفرانس های متعددی در نقاط مختلف دنیا به منظور تبادل داده و اطلاعات برگزار می شود تا افراد متخصص و علاقه مند را با پیشرفت ها و ابداعات آن حوزه آشنا کند. در ادامه به معرفی تعدادی از این کنفرانس ها و نمایشگاه ها خواهیم پرداخت. با ایستگاه پرواز همراه باشید.

نمایشگاه UAS

مکان: گرند فورک، USA

وب سایت:
http://www.theuassummit.com/ema/DisplayPage.aspx?pageId=Home

در حالیکه این رویداد در ابتدا به صورت محلی برگزار می شد، اما بعد از گذشت ۱۳ سال، نمایشگاه UAS به یک رویداد سالیانه مهم در دنیا بدل شده است. هر ساله این نمایشگاه میزبان جمع کثیری از فعالان صنعت پهپادها از سراسر دنیاست.

InterDrone Las Vegas

مکان: لاس وگاس، USA

وب سایت:
https://www.interdrone.com/conference/tracks/

این کنفرانس بین المللی در زمینه های مختلف بکارگیری پهپادها از جمله ساخت و معدن، کشاورزی، بازررسی، تحقیقات انرژی و بنیادی… برگزار می شود. سازندگان، مهندسین، طراحان و مشتاقان این صنعت می توانند در این رویداد به آنچه که مطلوب آنهاست، دست یابند.

کنفرانس و نمایشگاه بین المللی پهپاد FAI

مکان: لازان، سوئیس

وب سایت:
https://www.fai.org/drones-conference

این کنفرانس بین المللی یک رویداد منحصر به فرد است که سخن گویان متخصص زیادی را از سراسر دنیا مجذوب خود می کند. به عبارت دیگر این نمایشگاه یک فرصت مغتنم برای سازمان ها، کسب و کارها و افراد است تا یکدیگر را شناخته و از تجربیات هم استفاده کنند. امسال انتظار میرفت تا نزدیک ۳۰۰۰۰ بازدیدکننده از این نمایشگاه استقبال کنند.

گردهمایی European Drone

مکان: اشتوتگارت، آلمان

وب سایت:
https://europeandronesummit.eu/en/

این گردهمایی یک کنفرانس بین المللی به منظور دست یافتن جامعه ی پهپادهای اروپایی به استفاده هرچه بهینه تر از UAS ها (سیستم پرنده های بدون سرنشین) است. موضوعاتی از قبیل مسائل سیاسی، قانون گذاری، تحقیقاتی، صنعتی و کسب و کار در زمینه پهپادها در این جلسات مورد بررسی قرار می گیرد.

 

نمایشگاه فناوری رباتیک

مکان: ناگویا، ژاپن

وب سایت:
https://www.robodex-nagoya.jp/en-gb.html

این نمایشگاه با هدف به اشتراک گذاری و توسعه دانش و بکارگیری فن آوری رباتیک مدرن برگزار می شود. 

کنفرانس DJI Airworks

مکان: لس آنجلس، کالیفرنیا، USA

وب سایت:
https://www.airworks2019.com/

 تلاش های DJI در جهت ارتقای صنعت پهپادهای تجاری منجر به کنفرانس سالیانه Airworks شده است که مکانی برای ابداع و رشد و کمک به شرکت کنندگان برای تبادل ایده ها، فن آوری های مربوط به پهپادها و… است. 

در ادامه به ذکر نام این نمایشگاه ها بسنده می کنیم:
• World of Drones Congress
• UAV Technology
• Vietnam People’s Air Force Air Power Conference
• Commercial UAV Expo
• The Commercial UAV Show
• Amsterdam Drone Week

 

منبع: سایت adrianoplegroup